Zábavná informatika s Ozoboty a programovatelným Legem

• Post published:16.6.2024

V hodinách informatiky v 8. B jsme letos využili moderní pomůcky, které přinesly do výuky nový rozměr – Ozoboty a programovatelné Lego. Tyto technologie nám umožnily nejen rozvíjet naše technické dovednosti, ale také se skvěle bavit.

S Ozoboty se žáci naučili základům programování pomocí barevných kódů, které roboti sledovali a vykonávali podle nich různé úkoly. Bylo fascinující pozorovat, jak se malí robůtci pohybují po trasách, které jim žáci sami naprogramovali.

Programovatelné Lego zase otevřelo dveře do světa robotiky. Žáci měli možnost sestavit a naprogramovat vlastní roboty, kteří zvládali různé úkoly – od jednoduchého pohybu až po složitější interakce s okolním prostředím. Kreativita neznala mezí a vznikaly skutečně originální projekty.

Při práci s těmito pomůckami si žáci užili mnoho legrace a jejich nadšení je vidět i v přiložených videích. Podívejte se, jak jsme se bavili a co všechno jsme dokázali vytvořit: Video 1, Video 2, Video 3, Video 4

Těšíme se na další dobrodružství v říši technologií a inovací!

Kristýna Štolcová