ZÁKLADNÍ ŠKOLA VRANÉ NAD VLTAVOU

Výlet 7. C do Davle: historie, příroda a nezapomenutelné zážitky

V prvním školním týdnu žáci 7.C absolvovali výlet do malebné Davle, kde se seznámili s bohatou historií regionu. Během prohlídky se dozvěděli zajímavé informace o Davelském mostě, postaveném v roce 1905, který hrál klíčovou roli při natáčení slavného filmu Boj o most u Remagenu.

Součástí programu byla také návštěva výstavy historických fotografií mostu a místního fotbalového klubu, která žáky zaujala. Po prohlídce si děti protáhly tělo na místním hřišti a následně si pochutnaly na sladkých dobrotách v nedaleké cukrárně.

Závěr výletu patřil procházce Zahořanským údolím, kde měli žáci štěstí zahlédnout pstruhy v místním potoce. Celé dopoledne bylo plné objevování nových míst a přírodních krás.

Tento výlet byl skvělou příležitostí nejen pro poznávání historie a přírody, ale i pro lepší adaptaci žáků a jejich seznámení s novým třídním učitelem.

Žáci i pedagogický sbor se už nyní těší na další podobná dobrodružství!
Lenka Pašková a Kateřina Skokanová