ZÁKLADNÍ ŠKOLA VRANÉ NAD VLTAVOU

Tělocvik v naší škole nás dostal až na titulní stranu novin

Doba pandemie nepřeje tradiční výuce tělesné výchovy, což se pro nás nestalo neřešitelnou překážkou, ale naopak výzvou. Máme to štěstí, že se naše škola nachází v místě obklopeném krásnými zákoutími přírody, která nabízejí pestré sportovní vyžití. A jelikož je celý školní rok 2020/2021 ve vranské škole propojen mezioborově tématem olympijských her a olympijské myšlenky obecně, vymysleli učitelé tělesné výchovy pro své žáky jedinečný koncept sportovních úkolů – tzv. olympijských výzev, které jsou pro děti nejen motivací k pohybu, ale slouží i jako pojítko mezi spolužáky v rámci jednotlivých tříd, které vzájemně mezi sebou soupeří, a to například o nejvyšší počet nasbíraných kilometrů, které je pomyslně přenesou až do dalekého Tokia.

Naše výzva se dostala i do regionálních novin, kde o nás napsali článek hned na titulní straně.