ZÁKLADNÍ ŠKOLA VRANÉ NAD VLTAVOU

První setkání Ekotýmu 1. stupně

Zájem o přírodu, radost z možnosti třídit odpad, motivace od kamarádů, zvědavost, příprava akcí pro ostatní … To jsou některé z důvodů, které přivedly děti na první schůzku prvostupňového ekotýmu ve středu 18. září. Účast byla nečekaně vysoká a to ještě někteří zájemci kvůli nemoci chyběli.

V průběhu našeho setkání jsme se při několika aktivitách a hře dokázali seznámit natolik, že si většina z nás zapamatovala jméno dvou a více nových kamarádů i dospěláků, kteří nás budou schůzkami ekotýmu provázet. Seznámili jsme se s tématy Ekoškoly a odhadovali, co všechno se pod nimi skrývá – co děláme, když se jim ve škole věnujeme. Hlasováním jsme vybrali hlavní téma pro tento rok – biodiverzita aneb Pestrost přírody. Díky tomu jsme se také vypravili na školní zahradu, abychom přímo na místě promysleli, co všechno a jak budeme muset prozkoumat, abychom zjistili, jak na tom naše zahrada v tuto chvíli je.

Příště máme v plánu rozdělit si role a věnovat se plánování našich aktivit týkajících se hlavního tématu. Těšíme se.

Katka, Mirek a Honza