ZÁKLADNÍ ŠKOLA VRANÉ NAD VLTAVOU

Osmáci vyjeli za luminiscencí

Ve středu 16. října vyjely v brzkých ranních hodinách obě „osmičky“ za poznáním do Plzně. V místním Techmania Science Center se totiž žáci po malých skupinkách zúčastnili workshopu na téma Luminiscence. A tak se např. dozvěděli, co mají společného světlušky, cukr a energy drink. Že všechny tyto věci umějí svítit a jak je to možné. Sami si v laboratoři ozkoušeli i mnoho dalších věcí vztahující se právě k tématu světélkování.

Před i po programu si navíc procházeli pod vedením učitelů fyziky, chemie a přírodopisu interaktivní expozici, kde si experimenty a poznáváním zkoušeli, jak funguje svět kolem nás, a to často kombinací všech vjemů. Každý vystavený exponát totiž velmi názorně vysvětloval něco z přírodní jevů a zákonitostí, anebo z oborů lidských činností. V rámci vstupenky jsme také využili možnost podívat se do blízkého moderního planetária, kde jsme navštívili expozici Science on a Sphere a Vesmír.

Jarka Hnátová

titulní