ZÁKLADNÍ ŠKOLA VRANÉ NAD VLTAVOU

Lesní pizzerie aneb vyvozujeme zlomky 🍕🌳

S dětmi z 2. A využíváme příjemné počasí babího léta ☀️, a tak jsme opět vyrazili do lesa na venkovní výuku 🌲📚. Tentokrát jsme si hráli na lesní pizzerii 🍕. Děti měly za úkol rozdělit pizzy na poloviny, třetiny, čtvrtiny, osminy, dvanáctiny a šestiny ➗, což je skvěle zaujalo 😍. Rozděleni do tří skupin 👥👥👥 si každá vytvořila svou vlastní pizzerii 🍕– ozdobily kousky pizz různými přírodninami 🍂🍁, vymyslely jídelní lístky 📝 a pak jsme si společně zahráli na nakupování 💰🛍️. Kromě toho jsme si ukázali, jak správně zaznamenávat zlomky ✏️, hrou tak získaly představu o zlomcích 👍. Celé dopoledne jsme se tedy nejen bavili 😄, ale i hodně naučili 📖, a navíc jsme pohybem v přírodě podpořili své zdraví 🏃‍♂️🌿!

Mirek Smolej