ZÁKLADNÍ ŠKOLA VRANÉ NAD VLTAVOU

Jsme v pořádku

Vrané nad Vltavou, 10. 9. 2024

Vážení rodiče a spoluobčané,

naše škola  dnes obdržela výhružnou zprávu, kterou dnes i v minulém týdnu obdržely stovky škol po celé České republice.

Policie ČR nám opakovaně sdělila, že nemá žádné konkrétní informace, z nichž by vyplývalo, že by žákům a zaměstnancům školy hrozilo bezprostřední nebezpečí.

Chceme ujistit veřejnost, že situaci s výhružnými zprávami Policie ČR aktivně řeší, je ve spojení s řediteli škol a se státními bezpečnostními složkami, které i nadále poskytují součinnost a potřebné informace.
Důvodem výhružných zpráv je pravděpodobně znejistění společnosti a vyvolání strachu, proto prosíme o zachování klidu.

Dnes byla bezpečnost dětí zajištěna pedagogy školy. Zintenzivníme sledování zabezpečení budovy našimi zaměstnanci.

S dětmi budeme o situaci dnes a zítra mluvit. Důležité je dále zajistit běžný chod. Prosíme rodiče o podporu jejich dětí a poskytnutí uklidňujících rozhovorů. Pokud by byla potřeba jakákoliv další součinnost ze strany školy, neváhejte se na mne obrátit.

S poděkováním Vám i zaměstnancům
Mgr. Vladimíra Melicharová, ředitelka školy