ZÁKLADNÍ ŠKOLA VRANÉ NAD VLTAVOU

Beseda s kameramanem přírody Lukášem Pichem

Jako dárek ke Dni zvířat dostali žáci čtvrtých až devátých tříd besedu s profesionálním kameramanem přírody Lukášem Pichem. Pro ty, kteří jeho práci znají ze sociálních sítí nebylo překvapením, že byli devadesát minut součástí dechberoucích záběrů a osobních příběhů, které se k jejich realizaci váží. Žáci si mohli také prohlédnout „výstroj“, která je pro zachycení unikátních záběrů přírody nutná – maskovací oblečení, stan, vábničku na jeleny, kameru (fotoaparát) se stativem. Dále měli žáci možnost srovnat kvalitu záběrů z filmování fauny před dvaceti lety a dnes, nahlédnout z blízka do sršního hnízda či oka zmije, skrze hledáček objektivu vidět čerstvě vylíhnutá pavoučí mláďata na těle matky, modrého skokana, či namlouvání jelenů atd.

Myslím, že mohu za všechny děti Lukáši Pichovi poděkovat za to, že nám umožnil nahlédnout „pod pokličku“ filmování přírody. Vidět a slyšet kolik času, trpělivosti, práce a odhodlání stojí za jediným, a hlavně jedinečným záběrem, bylo fascinující.

Jaroslava Hnátová