ZÁKLADNÍ ŠKOLA VRANÉ NAD VLTAVOU

Prvňáci ověřili své předškolácké hypotézy

Svůj první školní týden zakončili všichni prvňáčci společně na školní zahradě velkým bádáním. Na jaře si totiž ještě jako předškoláci pod vedením Ekotýmu a dětí z 5. A hráli na vědce, povídali si o třídění odpadů, formulovali svou první badatelskou hypotézu (Co se stane s odpadem, který teď zakopeme na zahradě, až v září přijdeme do školy?) a pohřbili “svůj” odpadek.

Nyní ve vědeckých týmech zodpovědně kopali a skutečně vypátrali, co se s kterým druhem odpadu stalo (tedy s výjimkou jednoho, který se ani po vytvoření velkého kráteru nepodařilo objevit). Zjistili tak, co se má šanci v přírodě rozložit a co ne. Navíc si připomněli, které kontejnery na tříděný odpad máme hned u školy a které koše dokonce přímo ve třídách, abychom mohli všechen odpad, který vyprodukujeme, vyhodit na správné místo.