ZÁKLADNÍ ŠKOLA VRANÉ NAD VLTAVOU

1. B se učí venku

Třída 1.B měla minulý týden úžasné venkovní vyučování, které bylo plné her a objevování. Děti se nejen učily, ale také si užily krásného počasí a přírody.
Trénování slabik – v rámci výuky jsme se zaměřili na trénování krátkých a dlouhých slabik. Děti si pomocí zábavných aktivit procvičily správnou výslovnost a rytmus slabik. Byly nadšené, že si mohly hrát s různými slovy a objevovat, jak se slabiky mění.
Písmene O – další částí našeho učení bylo vyvozování písmene O. Děti se naučily, jak vypadá toto písmeno, a hledaly příklady předmětů v přírodě, které začínají na O. Společně jsme vytvořili krásný plakát, na kterém jsme si je zaznamenali.
Doplňování řady 1-5 – ve skupinkách si děti procvičily i čísla. Pomocí přírodních materiálů doplňovaly řadu čísel od 1 do 5. Tato aktivita jim pomohla nejen se seznámit s čísly, ale také s počítáním a logickým myšlením.
Sportování v lese – následoval čas na sportování! Děti si užily různé hry a aktivity v lese, které podpořily jejich fyzickou kondici a týmového ducha. Během sportování jsme se také zaměřili na důležitost pohybu a zdravého životního stylu.
Vytváření z přírodnin – další zábavnou aktivitou bylo vytváření různých uměleckých děl z přírodnin. Děti si vyrobily malované obrázky a postavičky z kamenů a větviček, což podnítilo jejich kreativitu a fantazii.
Poznávání turistických značek – na závěr jsme se věnovali poznávání turistických značek. Děti se naučily, jak se orientovat v přírodě, a rozpoznávaly různé značky na stromech a turistických stezkách. Bylo skvělé vidět, jak je to fascinovalo!
Celý den byl plný smíchu, učení a nových zážitků. Dětem se to moc líbilo a těší se na další venkovní výuku. Děkuji rodičům za podporu a těšíme se na další společné dobrodružství!

Radka Jánská